1.7 C
New York kenti

Alparslan Akça Hatun kimdir? Akça Hatun nasıl öldü? Fahriye Evcen canlandırıyor! Fahriye Evcen kaç yaşında?

Published:

Alparslan Akça Hatun kimdir? Akça Hatun nasıl öldü? Fahriye Evcen canlandırıyor! Fahriye Evcen kaç yaşında?

Alparslan Büyük Selçuklu dizisindeki Akça Hatun karakteri araştırılıyor. Yeni sezonda izleyicinin karşısına çıkan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu kadrosu ve karakterleri arasında fark edilen Akça Hatun’un tarihte var olup olmadığı araştırılıyor. İşte Alparslan Büyük Selçuklu Akça Hatun hakkında bilgiler…

Alparslan Büyük Selçuklu Akça Hatun kimdir?

Akça Hatun tarihte Aka Hatun ismiyle biliniyor. Aka Hatun, Selçuklu Devleti’nin ikinci Sultanı Alparslan’ın ilk eşidir. Tarihi kaynaklarda Aka Hatun’a ilişkin detaylı bilgiler yer almıyor. Alparslan, Aka Hatun’un ardından Seferiye Hatun ile evlenmiş. Dizide Akça Hatun, küçük yaşta Bizans tekfuru tarafından kaçırılmış bir Türk kızıdır. Selçuklu’ya düşman olarak yetiştirilen Akça Hatun’un annesi ölmüştür. Babası Hasan ise yaşıyordur ancak kızının hayatta olduğunu bilmiyordur.

Fahriye Evcen kimdir?

Fahriye Evcen, 4 Haziran 1986’da Almanya, Solingen’de dünyaya geldi. Anne tarafından Çerkez, baba tarafından Kaval göçmenidir. Aslen Samsun, Bafra’lıdır. Çocukluk dönemini Almanya’da geçirdi. Alman Neo-Naziler’in Türklerin evlerini yaktığı bu dönemde ailesi ile birlikte zor zamanlar yaşadı.

 

 

Kaynak

Related articles

spot_img

Recent articles

spot_img