18.5 C
New York kenti

2023 Türkiye Genel Seçimleri tarihi açıklandı!

Published:

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün katıldığı TBMM grup toplantısında seçim tarihi için uzun zamandır beklenen açıklamayı yaptı. Peki 2023 Türkiye Genel Seçimleri ne zaman olacak?

Erdoğan, tarih verdi: Türkiye Genel Seçimleri 14 Mayıs’ta olacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katılmış olduğu Ak Parti TBMM grup toplantısında enflasyon ve seçim tarihi hakkında bazı açıklamalarda bulundu. İlk olarak Türkiye’nin içinde bulunduğu ortamda en büyük sorununun yüksek enflasyon olduğunu, fakat düşüşe geçtiğini ve yıl sonuna kadar yüzde 30’lara gerileyeceğini dile getirdi.

Türkiye Genel Seçimleri

Daha sonra da tüm vatandaşların beklediği Türkiye Genel Seçimleri için Demokrat Parti’nin iktidara gelişinin (14 Mayıs 1950) 73. yıldönümü olan 14 Mayıs tarihini işaret etti. Yani 18 Haziran 2023’te yapılması planlanan seçim 1 ay kadar öne çekilecek.


Erdoğan, Elon Musk ile Twitter mavi tik ücreti için görüşecek!

Erdoğan, Elon Musk ile Twitter mavi tik ücreti için görüşecek!

Erdoğan, Elon Musk ile konuşup Twitter mavi tik ücretleri konusunda bir diplomasi yürütebileceklerini dile getirdi.

Erdoğan’ın konuşmasının ardından bazı milletvekilleri bu tarihte seçim yapılamayacağını söyledi. Zira belirtilen tarihte yapılması halinde 6 Nisan 2022’de seçim yasasında yapılan değişiklikler 14 Mayıs 2023’te kurulacak sandıkta uygulanamayabilir.

Dolayısıyla Erdoğan’ın açıkladığı yerine 2. bir tarih belirlenmesi gerekebileceği söyleniyor. Lakin belirtmiş olduğumuz gibi 2023 Türkiye Genel Seçimleri açıklaması ülkedeki en yetkili isim olan Cumhurbaşkanı tarafından yapıldı.

Not: Konuyla ilgili bilgiler geldikçe haberimiz güncellenecektir.

Siz bu konuyla alakalı ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak

Related articles

spot_img

Recent articles

spot_img