3 C
New York kenti

3.999 TL’lik Apple TV 4K inceleme!

Published:

Apple, sessiz sedasız bir şekilde özel bir lansman düzenlemeden yalnızca basın bülteni aracılığı ile yeni iPad Pro serisini, 10. nesil iPad’i ve Apple TV 4K’yı geçtiğimiz ekim ayında tanıttı. Bugün ise yeni Apple TV 4K inceleme ile sizlerleyiz.

Apple TV 4K özellikleri ve fiyatı!

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Apple TV 4K satın almak için buraya tıklayın

Yeni Apple TV 4K, özellikleri itibariyle seleflerinden çok daha güçlü olduğunu ortaya koyuyor. Cihazın içerisinde iPhone 13 serisinden hatırladığımız A15 Bionic çipi bulunuyor. Apple’a göre bu şu anda mobil işlemci tarafında A16’nın ardından pazarın en güçlüsü. Dolayısıyla en ufak bir performans kaygısına yer bırakmıyor.

Tabii iyi bir kullanıcı deneyimi yalnızca işlem gücü ile sağlanmıyor. Apple da bu yeni cihazında HDR 10+ ve Dolby Vision gibi tablet, telefon ve bilgisayarlarında gördüğümüz birçok özelliği getiriyor. Üstelik bunu hem donanım hem de yazılım desteği ile sağlıyor.

Apple TV 4K inceleme

Yeni Apple TV 4K fiyatı Wi-Fi destekli modeli için 3 bin 599 TL. Wi-Fi + Ethernet girişli versiyonu ise 3 bin 999 TL olarak açıklandı. Yeni tanıtılan USB Type-C şarj bağlantısına sahip olan kumanda ise yalnızca 128 GB versiyonda bulunuyor. Dolayısıyla şu an için yalnızca Ethernet destekli Apple TV 4K ile birlikte satılacağını söyleyebiliriz.

Apple TV 4K teknik özellikleri

  • İşlemci: A15 Bionic
  • Depolama: 64 GB / 128 GB
  • Bağlantı seçenekleri: HDMI 2.1, 2×2 MIMO Wi‑Fi 6, Bluetooth 5.0, Kızılötesi + Ethernet opsiyonu
  • Boyut: 31 mm yükseklik, 93 mm genişlik, 93 mm derinlik
  • Ağırlık: 208 gram / 214 gram
  • Kumanda boyutu: 136 mm uzunluk, 35 mm genişlik, 9.25 mm derinlik
  • Kumanda ağırlık: 66 gram

Kaynak

Related articles

spot_img

Recent articles

spot_img