18.5 C
New York kenti

Apple, akıllı stant isimli ev iPad’i üretecek

Published:

Apple, dün yeni ürünü olarak bir HomePod modeli tanıttı. Bugün ortaya çıkan haberlere göre teknoloji devi, ev aksesuarı alanında daha önce hiç tanıtmadığı bir ürün için pazara çıkacak. Apple’ın üzerinde çalıştığı ve şimdilik akıllı stant olarak adlandırılan ev iPad’i için ilk detaylar neler? Habere hep birlikte göz atalım.

Apple’dan ev için özel iPad geliyor: Akıllı Stant

Firma, dün herhangi bir etkinlik yapmadan yeni HomePod modelini tanıttı. Bugün Bloomberg tarafından ortaya çıkan haberlere göre Apple, akıllı ev serisi ürünlerini genişletecek. Şirket, bu alanda aynı zamanda Google ve Amazon’a da rakip olacak.

Google’ın Nest Hub

Bloomberg’in haberine göre Apple, düşük bütçeli bir iPad formatında ışıkları ve termostatları kontrol edecek ürün geliştiriyor. Bu ürün, duvara montelenmiş ya da tercihe göre iPad gibi konumlandırılacak.


Yeni Apple HomePod tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

Yeni Apple HomePod tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

Yeni Apple HomePod, gelişmiş akıllı ev özellikleri, sıcaklık ve nem sensörleri ile oldukça kullanışlı özelliklere sahip.

Hatta şirketin bu ürünü daha büyük ekranlı olarak sunabileceği bile tartışıldı. Fakat ilk ürün olmasından dolayı daha minimal ve gerekli fonksiyonlar yeterli olarak göründüğü aktarılıyor.

Ek olarak bu üründe Apple işletim sisteminin bir parçası olan Siri’nin kullanım alanları da genişleyecek. Siri, kullanım alanı konusunda son güncellemeler sonrası Google asistan ve Amazon Alexa’nın gerisinde kalıyor.

Tüm bunlar dışında Apple’ın, TV kutusunun akıllı hoparlör, FaceTime kamera dahil birleştiren bir ürün üzerinde çalıştığı da tahmin ediliyor. Fakat 2023 yılının başlarında çıkması beklenen ürün ertelendi ve şu an için ne zaman geleceği belli değil. Konuya haber olan ve şimdilik Akıllı Stant adı verilen ev iPad ürünü için ise gelecek yıl işaret edildi.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple’dan beklediğiniz ürünler neler? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak

Related articles

spot_img

Recent articles

spot_img