17.3 C
New York kenti

Apple’dan uygun fiyatlı karma gerçeklik başlığı hamlesi!

Published:

Üretim yaptığı tüm alanlarda zirveyi hedefleyen Apple, karma gerçeklik başlık dünyasına da iddialı hazırlanıyor. Tanıtım etkinliği birçok ertelemeye maruz kalan başlığın çıkış tarihi de belirlendi. Bir süredir sızıntılarla gündem olan başlık için yeni bir iddia ortaya atıldı.

Uygun fiyatlı Apple Reality Pro, 1500 dolar seviyelerinde olacak

Apple Reality Pro olarak adlandırılması beklenen karma gerçeklik başlığına ilişkin fiyat sızıntıları meraklılarını düşündürür oldu. Öyle ki birçok kaynaktan elde edilen bilgilere bakılırsa sektörde en iyisi olmak isteyen Apple, başlık için 3 bin dolar seviyelerinde bir fiyat biçti.

Apple Reality Pro

Hal böyle olunca Apple, ulaşılabilirliği arttırmak için bir dizi girişime hazırlanıyor. Daha önce bazı sızıntılar uygun fiyatlı bir modelin sinyalini vermişti. Bloomberg ve The Information’a göre girişim çoktan başladı. Habere göre bin kişilik Apple Teknoloji Geliştirme Grubu iki farklı başlık üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.


Apple Watch Aktivite Yarışması başlıyor! İşte detaylar

Apple Watch Aktivite Yarışması başlıyor! İşte detaylar

Apple, motivasyonu sağlamak ve Apple Watch’un fitness için kullanılmasını teşvik etmek amacıyla Apple Watch Aktivite Yarışması düzenliyor.

Kaynağa göre uygun fiyatlı Apple Reality Pro, 2025 yılında sahne alacak. Ortada henüz bir prototip yok ancak şirket, başlıklar için politikasını belirledi. Amiral gemisi modelde 4K dahili ekran bulunuyor. Kaynağa göre uygun fiyatlı modelde çözünürlük kısıtlamasına gidilecek. Ayrıca uygun fiyatlı modelde daha az kamera ve nispeten daha yavaş işlemciler kullanılacak.

Apple Reality Pro

Son gelen bilgiler ışığında karma gerçeklik başlığının işletim sistemi de belli oluyor. Bloomberg’in “Apple içindeki bir kaynak” notuyla paylaştığı içeriğe göre Apple AR/VR xrOS işletim sistemine sahip olacaktı. Beklenen Apple karma gerçeklik başlığı, biri iOS (rOS) tabanlı diğeri ise macOS (xrOS) tabanlı olmak üzere iki farklı platform ile piyasaya sürülecek. 

Kaynak

Related articles

spot_img

Recent articles

spot_img