1.7 C
New York kenti

En iyi dijital akış platformu hangisi?

Published:

Daha önce film ve dizi izlemek için kullanılan DVD’ler, yerini dijital akış platformlarına bıraktı. Öyle ki abonelik bazlı hizmet veren bu servisler, günümüzde milyonlarca kullanıcıya sahip ve bu popülarite, rekabeti de beraberinde getiriyor. Bununla beraber daha fazla abone çekmek için çeşitli avantajlar sunuyorlar. Peki en iyi dijital akış platformu hangisi? Yaptığımız karşılaştırma ile buna siz karar verin.

En iyi dijital akış platformu: Netflix vs Disney vs Prime Video vs BluTV

Son yıllarda Türkiye’de faaliyet gösteren dijital akış platformlarının sayısı giderek artıyor. Öyle ki geçtiğimiz aylarda ülkemizde yayın hayatına başlayan Disney+ da bunlardan birisi. Elbette buna rakip olan Netflix gibi platformlar da mevcut.

Birçok dijital akış platformunun olması, kullanıcının tercih yapmasını da oldukça zorlaştırıyor. Bu platformlar; sunduğu video kalitesi, abonelik fiyatı ve içerik kütüphanesi gibi önemli unsurlarla tercih sebebi yaratıyorlar.


Netflix’ten açıklama: Abonelik paylaşım engelleme politikası genişliyor

Netflix’ten açıklama: Abonelik paylaşım engelleme politikası genişliyor

Netflix hissedarlar mektubunda şifre paylaşımı engelleme politikasını genişleteceğini açıkladı! İşte detaylar…

Ülkemizde hizmet veren popüler platformlar başlıca Netflix, Disney+, Prime Video ve yerli rakip BluTV. Bu platformları karşılaştırırken; abonelik fiyatı, içerik sayısı ve çeşitliliği, sunduğu video kalitesi gibi temel unsurları göz önünde bulundurduk.

Abonelik fiyatı

Dijital akış platformları arasında en düşük fiyatlı servise baktığımızda, Amazon tarafından sunulan Prime Video hizmeti bir adım öne çıkıyor. Bu servis, yerel fiyatlandırma ile 7.90 TL olan Amazon Prime aboneliğinin kapsamı altında.

Prime Video’da full HD video kalitesi bir yana, en fazla aynı anda 3 cihazdan da izleyebilirsiniz. Aynı zamanda servis; Android, iPhone, iPad veya tablet cihazlarına içerik indirmeye izin veriyor. Bu sayede internetiniz olmadı zamanlarda çevrimdışı şekilde film veya dizi izleyebilirsiniz. Diğer dijital akış platformların abonelik fiyatları şu şekilde;

Platform Abonelik Planları
Netflix Temel plan: Aylık 63,99 TL
Standart plan: Aylık 97,99 TL
Özel plan: Aylık 130,99 TL
Disney+ Aylık plan: 64,99 TL
Yıllık plan: 649,90 TL
Prime Video Tek plan: 7,90 TL
(Amazon Prime)
BluTV Aylık paket: 69,90 TL
Yıllık paket: 478,80 TL (39,90 TL x 12)

Devam etmek için 2. sayfaya geçiş yapabilirsiniz.

Kaynak

Related articles

spot_img

Recent articles

spot_img