18.5 C
New York kenti

FTX geri mi dönüyor? – SDN

Published:

Geçtiğimiz aylarda iflas ettiğini açıklayan dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası FTX, operasyonlarını geri açmaya hazırlanıyor. Şirketin yeni CEO’su John Ray III, verdiği son röportajda borsayı tekrardan açmanın doğru olup olmayacağını araştırdıklarını söyledi. Peki eski FTX müşterilerine ne olacak?

FTX borsası için çanlar yeniden çalıyor

Şirketin yeni CEO’su John Ray III’e göre, Kasım ayında iflas başvurusunda bulunan kripto para borsası olan FTX, faaliyetlerine yeniden başlamaya hazırlanıyor. The Wall Street Journal’a verdiği röportajda Ray, her konuyu incelediklerini söyleyerek borsayı canlandırmayı düşündüklerini açıkladı. Ekip içerisinde yeni bir takım oluşturduklarını söyledi.

John Ray III, ana borsayı yeniden başlatmanın müşterilerine ve alacaklılarına daha fazla değer sağlayıp sağlamayacağını değerlendiriyor. Şirketin iflas duyurusunu yaptıktan sonraki ilk amacı, kaybedilen fonları müşterilerine geri sağlamaktı.


Kripto geri mi dönüyor? Aylar sonra 1 trilyon doları gördü

Kripto geri mi dönüyor? Aylar sonra 1 trilyon doları gördü

kripto para piyasa değeri Kasım’dan bu yana ilk defa 1 trilyon dolar değeri aştı. Peki yatırımcılar ne yapmalı?

Şirketin daha önceki açıklamasına göre FTX borçluları 1,7 milyar dolar nakit, 3,5 milyar dolar kripto varlığı ve 3 milyon dolar menkul kıymet alacak. Bu da toplamda yaklaşık 5,5 milyar dolar likit varlık anlamına geliyor. CEO Ray, firmanın mali durumunun ise “şimdilik muhteşem” olduğunu söyledi.

Ray ve ekibi, FTX’i yeniden başlatma olasılığının yanı sıra, iflas başvurusundan sonra yaşanan yetkisiz üçüncü taraf transferleri de araştırıyor. Borçlular, FTX.com ile ilişkili 1,6 milyar dolarlık dijital varlık tespit etti ve bunun 323 milyon dolarının yetkisiz olarak transfer edildiğini fark etti.

Yaklaşık 426 milyon dolar Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu’nun kontrolündeki soğuk cüzdanlara, 742 milyon dolar ise FTX borçlularının kontrolündeki soğuk cüzdanlara aktarıldı. Durum hala belirsiz olsa da, kaybedilen fonları iadesinde önemli ilerlemeler kaydedildiği belirtildi.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Related articles

spot_img

Recent articles

spot_img