3 C
New York kenti

FTX kurucusu Fried’in 700 milyon dolarlık varlığına el koyuldu- SDN

Published:

FTX kripto para borsası kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried’in yargılandığı davada gelişmeler devam ediyor. FTX borsasının iflas etmesinden bu yana yaşanan gelişmeler, tüm dünya tarafından takip edilirken savcılar, Fried’in 10 farklı hesaptaki 700 milyon dolarlıklık mal varlığına el koydu. Sam Bankman-Fried, yargılandığı birçok davadaki suçlamaları kabul etmedi.

FTX kurucusu Sam Bankman- Fried’in 700 milyon dolarına el koyuldu

Binance ile aralarındaki çıkan sorun nedeniyle iflas eden FTX kripto para borsasının yatırımcıları büyük şok yaşamıştı. Kurucu ve CEO Sam Bankman- Fried, iflastan hemen sonra istifa etti ve ortadan kayboldu. Bir süre sonra ise Bahamalar’da yakalandı ve birçok farklı suçlamadan dava süreci başladı.

Sekiz farklı ayrı suçtan yargılanan Fried, dolandırıcılık suçlamalarını kabul etmedi. Wall Street Journal, Fried’in şirketi için FTX müşterilerinden 10 milyar dolardan fazla miktardaki parayı almış olabileceğini açıkladı.


Yeni CEO açıkladı: Batan kripto borsası FTX geri dönüyor!

Yeni CEO açıkladı: Batan kripto borsası FTX geri dönüyor!

Batan kripto para borsası FTX geri mi dönüyor? Şirketin yeni CEO’su, borsayı yeniden açmanın yollarını arıyor.

Federal savcılar, FTX kurucusu Fried’in yargılandığı davada toplamda sahip olduğu 10 farklı banka hesabından 700 milyon değerindeki kripto para, gayrimenkul ve daha birçok mal varlığına el koydu. Davanın seyrine göre Fried suçlu bulunması halinde 700 milyon dolar kaybetmiş olacak.

Öte yandan FTX’in yeni CEO’su The Wall Street Journal için verdiği röportajda borsayı yeniden canlandıracaklarını ve bunun için sıfırdan bir takım kurduklarını belirtti. Ek olarak konuyla ilgili şu sözlere de yer verdi:

“İyileşmeleri en üst düzeye çıkarma çabalarımızda önemli ilerleme kaydediyoruz ve bu ön bilgileri ortaya çıkarmak için ekibimizin muazzam bir araştırma çabası gerekti. Paydaşlarımızdan, bu bilgilerin henüz başlangıç ​​niteliğinde olduğunu ve değişebileceğini anlamalarını istiyoruz. Mümkün olan en kısa sürede ek bilgi sağlayacağız.”

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak

Related articles

spot_img

Recent articles

spot_img