1 C
New York kenti

Google kurucuları ChatGPT’ye karşı ofise çağrıldı- SDN

Published:

Son zamanların en büyük yapay zeka projelerinden biri olan sohbet botu ChatGPT, Google ve çatı şirketi Alphabet’i harekete geçirdi. Daha önce ChatGPT’ye karşı çalışanlarına kırmızı kod uyarısında bulunan Google, şimdi de kurucuları Larry Page ve Sergey Brin’i ofise çağırdı.

Google, ChatGPT’ye karşı eski CEO’larından yardım istiyor

Google CEO’su Sundar Pichai’nin Google’ın yapay zeka stratejisi hakkında toplantılar düzenlediğini biliyorduk. New York Times tarafından yayınlanan habere göre Google’ın ana şirketi Alphabet, ChatGPT’nin piyasaya sürülmesinden sonra kurucu ortaklar Larry Page ve Sergey Brin’den yardım talep etti.

Google, yapay zeka botunun hızla ilgi görmesinin ardından “kırmızı kod” yayınlayarak yapay zeka takımlarını harekete geçirdi. Bu hareket sonrasında ise kurucu ortaklardan yardım talep edildiği bildirildi. Larry Page ve Sergey Brin’in 2019’dan beri şirketin operasyonlarıyla yakından ilgilenmediğini, ancak Alphabet yönetim kurulunda olduklarını belirtelim.


Google açıkladı: ChatGPT’den daha iyi yapay zeka yolda!

Google açıkladı: ChatGPT’den daha iyi yapay zeka yolda!

Google ile aynı çatı şirkete bağlı olan DeepMind, ChatGPT rakibi Sparrow yapay zekayı 2023’te erişime açacak.

Kurucu ortakların geçen ay Google’ın yapay zekası hakkında strateji belirlemek için yöneticilerle birkaç toplantı yaptıkları ve arama motoru için daha fazla sohbet botu özelliğini onayladıkları bildirildi. Bununla birlikte uzmanlar, ChatGPT’nin gerçek cevaplar veremediğini söyleyerek dezenformasyon yaydığını düşünüyor.

Daha önce Alphabet’in yapay zeka firması DeepMind, Sparrow isimli yapay zeka sohbet botunu ortaya çıkarmıştı. 2023’te özel bir beta sürecini başlatacaklarını söyleyen DeepMind, Sparrow’un hem yararlı hem de güvenli olacağının altını çizdi.

DeepMind CEO’su Demis Hassabis, kullanıcılara sunulan sohbet botlarının “yanlış veya uydurulmuş bilgiler” verebildiğini iddia etti. DeepMind’ın Google ile aynı çatı şirkette olduğunu düşünürsek, Sparrow, arama devinin ChatGPT’ye cevabı olabilir.

Siz okuyucularımız Google ve ChatGPT hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak

Related articles

spot_img

Recent articles

spot_img