2 C
New York kenti

Instagram’da ‘sessiz mod’ devri! – ShiftDelete.Net

Published:

En popüler sosyal medya platformlarından olan Instagram yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Şirket, kullanıcılara uygulama üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için tasarlanmış yeni özelliklerle merhaba diyor. Bu özelliklerin başında ise ‘Sessiz Mod’ geliyor.

Instagram birçok yeni özellik sunmaya başlıyor

Instagram’ın yeni hizmeti, tıpkı telefonlardaki ‘Rahatsız Etmeyin’ ayarı gibi çalışıyor. Bu özellik aktif olduğunda Instagram telefonunuza herhangi bir bildirim göndermiyor. Bu özelliği aktif eden kullanıcıların profilinde ise ‘sessiz modda’ olduğu belirtilecek. Bunun yanı sıra mesaj gönderen kullanıcılar, ulaşmak istedikleri kişinin müsait olmadığına dair bir bildirim alacak.

Kullanıcılar, sosyal medya uygulamasının sunduğu yeni ‘Sessiz Mod’ özelliğini belirli saatler için de aktif edebilecek. Bu saatlerin dışına çıkıldığında ise Instagram bu süreçte gelen bildirimlerin bir özetini kullanıcıya aktaracak. Sessiz Mod, bugünden itibaren Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de kullanılabilir olacak.


Instagram’dan veya WhatsApp’tan gelen bu mesajları sakın açmayın! Dakikalar içinde banka hesabınız boşaltılabilir

Instagram’dan veya WhatsApp’tan gelen bu mesajları sakın açmayın! Dakikalar içinde banka hesabınız boşaltılabilir

Instagram ve WhatsApp başta olmak üzere sosyal medya platformlarındaki hesaplarınıza gelen bu mesajları sakın açmayın.

Yeni Sessiz Mod özelliğinin yanı sıra Instagram kullanıcılara platform üzerinde daha fazla kontrol şansı sunmaya başlıyor. Yeni sunulan özellik ile birlikte artık kullanıcılar karşılaşma istemedikleri içerik türlerini belirtebilecek. Kullanıcılar, Instagram’ın içerik algoritması üzerinde ‘İlgilenmiyorum’ ifadesini seçerek uygulamayı kendileri için daha uygun bir hâle getirebilecek. Bunun yanı sıra içerikler ve yorumlardaki ‘hashtag’ ve ’emojiler’ için ayarlar kısmında ‘Gizli Sözler’ kısmından sınırlama getirilebilecek.

Tüm bunlarla birlikte Instagram, ebeveynlerin çocuklarının uygulama ayarlarını görmelerine olanak tanıyan bir özellik eklediğini de açıkladı. Yeni ayar ile birlikte gençlerin sosyal medyadaki kötü amaçlı kişilere göre daha fazla korunması hedefleniyor.

Instagram sunduğu yeni özellikleri, tüketicinin korunması, ürün ve veri güvenliği hakkında son dönemde yaşanan endişeler üzerine şekillendirmiş görünüyor. Peki siz Instagram ve yeni ‘Sessiz Mod’ özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Related articles

spot_img

Recent articles

spot_img