18.5 C
New York kenti

Netflix CEO’su Reed Hastings istifa etti

Published:

Son aylarda birçok kriz yaşayan dijital yayın devi Netflix, yönetimde değişikliğe gidiyor. Netflix’in kurucu ortağı ve CEO’su Reed Hastings, görevinden ayrılacağını açıkladı. Hasting, şirketin icra başkanı olarak kalmaya devam edecek. Şirketin COO’su Greg Peters ise eş-CEO olarak görevi devralacak ve yönetim kuruluna katılacak.

Netflix CEO’su Reed Hastings neden görevi bıraktı?

Netflix’in kurucu ortağı ve kilit isimlerinden biri olarak bilinen CEO Reed Hastings, istifa ettiğini açıkladı. Halihazırda eş-CEO olan Ted Sarandos ise görevine devam edecek. Hasting’in koltuğuna şirket COO’su Greg Peters oturacak.

Hasting’in son açıklaması, Netflix’in Wall Street yatırımcılarının gelir beklentilerini karşıladığını ve beklenenden daha fazla abone kazandığını gösteren dördüncü çeyrek raporuyla birlikte paylaşıldı. Ancak son aylarda şirket için birçok şeyin kötü gittiğini söylemek gerekiyor.


Netflix’te en çok izlenen filmler belli oldu!

Netflix’te en çok izlenen filmler belli oldu!

Netflix, 2 – 8 Ocak tarihleri aralığında en çok izlenen filmleri paylaştı. Listenin başındaki yapım ise oldukça dikkat çekti.

Reed Hastings, kurulduğu 1997 yılından bu yana Netflix’in başında yer alıyor ve şirketin büyümesinde bir hayli etkili oldu. Hastings, abone sayısını artırmaya ve zorluklarla geçen bir dönemin ardından toparlanmaya çalışırken rolünden ayrılacak. Ancak paylaştığı tweet’te uzun yıllar boyunca icra başkanı olarak kalacağını söyledi.

Yönetici değişikliği sadece CEO ile sınırlı değil. Şirketin küresel televizyon başkanı Bela Bajaria artık İçerikten Sorumlu Başkan (CFO) olarak görev alacak. Ayrıca küresel film başkanı olan Scott Stuber ise Netflix Film Başkanı olarak yönetime dahil olacak.

Netflix, geçtiğimiz günlerde yeni bir zam yapmıştı. Son zam kararıyla birlikte Temel Plan 45,99 TL olan 63,99 TL‘ye yükseldi. Aynı zamanda 69,99 TL’lik Standart Plan’ın zam sonrası yeni fiyatı 97,99 TL‘ye çıktı. 93,99 TL’lik Özel Plan‘ın ücretiyse 93,99 TL’den 130,99 TL‘ye yükseldi.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Related articles

spot_img

Recent articles

spot_img