18.5 C
New York kenti

Riot Games pek çok çalışanının işine son verdi!

Published:

Leauge of Legends ve Valorant gibi oyunların yapımcısı olan Riot Games, dünya çapında pek çok oyuncu tarafından seviliyor. Ülkemizde de hatırı sayılır derecede oyuncusu bulunan şirket, eğlence sektöründe tepelerde bulunan devlerden biri konumunda. Ancak oyun dünyasında pek çok şirketin mali konuda etkilendiği bu dönemde Riot Games de geri adım attı. Öyle ki şirket, 46 çalışanının işine son verdi.

Riot Games 46 çalışanını işten çıkarttı!

İlk olarak bu olay, e-spor muhabiri olan Jacob Wolf tarafından ortaya çıkartıldı. Daha sonra konuyla ilgili EuroGamer’a açıklama yapan Riot Games, 46 çalışanının işine son verildiğini doğruladı. Şirketin şu anda dünya genelinde 150 kişilik açık kadrosu olduğunu belirten Wolf, destek, e-spor ve insan kaynaklarında bulunan çalışanların işine son verildiğini söyledi.

riot games

Bunun ardından ise şirketten doğrulama gecikmedi. Riot Games, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


Ubisoft’ta sular durulmuyor! Çalışanlar grev başlattı

Ubisoft’ta sular durulmuyor! Çalışanlar grev başlattı

Ubisoft çalışanları şirketteki baskı ve kötü yönetilen krizler nedeniyle greve gitmeye hazırlanıyor! Detaylar haberin devamında.

”Riot Games, bazı alanlara odaklanmamızı daha keskin hale getirmek için birkaç ekip içerisinde stratejik değişiklikler uyguladı. Bu değişikliklerle birlikte belirli roller ortadan kalktı ve toplam 46 Riot çalışanı etkilendi. Bu, işimizin normal seyrindeki bir parçası. Periyodik olarak oyuncular için en iyi deneyimi ve içeriği sunmamıza izin vereceğini düşündüğümüz şeylere dayalı olarak bu değişiklikleri gerçekleştirdik. Bu kararları asla hafife almıyoruz ve her zaman Riotçuları elimizde tutmak ve önceliklerimize odaklanmalarını istemekle başlayacağız. Bu her zaman mümkün olmasa da, önceliğimiz bu nokta.”

Son günlerde pek çok şirket işten çıkartmalar ile gündemde. Son olarak Microsoft, sahip olduğu oyun stüdyoları Bethesda, 343 Endustries ve The Coalition da dahil olmak üzere şirket genelinde toplam 10.000 çalışanını işten çıkardığını duyurdu. Video oyunları ve simülasyonlar yapma aracı geliştiren Unity ise 300 çalışanının işine mevcut ekonomik şartlar nedeniyle son verdi.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Riot Games oyunları bu durumdan etkilenebilir mi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak

Related articles

spot_img

Recent articles

spot_img