2.6 C
New York kenti

Samsung Flex In and Out katlanabilir ekranı tanıttı

Published:

Samsung, katlanabilir ekran teknolojisine yönelik yatırımlarını artırıyor. Samsung Display, “Flex In and Out” adı verilen 360 derecelik menteşeye sahip katlanabilir OLED panelini duyurdu. Yeni tasarım, panelin hem içe hem dışa katlanmasına izin veriyor. Bu sayede mevcut katlanabilir telefonlar gibi açılarak büyüyebilir veya daha da küçültülebilir.

Samsung Galaxy Z Fold 5, Flex In and Out ekran mı olacak?

Samsung Display, yeni katlanabilir ekran prototipi Flex In and Out ile merak uyandırıyor. İçe ve dışa doğru katlanabilen ekran, katlanabilir sektörünün en büyük sorunlarından biri olan menteşe kalınlığının önüne geçebilir.

Samsung’un Galaxy Z Fold ve Z Flip serisinin katlanabilir ekranlarında belirgin bir menteşe farkı bulunuyor. Flex In & Out paneli ise daha büyük bir katlama yarıçapına sahip olduğu için menteşenin kalınlığını azaltıyor. Samsung bu menteşeye “water-drop (damla) menteşe” adını veriyor.


Samsung’dan Galaxy Tab S6 Lite için Android 13 müjdesi!

Samsung’dan Galaxy Tab S6 Lite için Android 13 müjdesi!

2020 yılında kullanıcıların karşısına çıkan Galaxy Tab S6 Lite, Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesi aldı. İşte ayrıntılar!

Bu prototip ekran, Z Fold serisiyle benzerlik taşıyor ve Z Fold5 ile kullanıcılara sunulabileceğine dair iddialar da var. Ancak bu, bazı sorunları beraberinde getiriyor. Örneğin katlanabilir ekranların üst katmanı hala plastik ve çizilmelere karşı savunmasız.

Galaxy Z Fold serisi içe doğru katlanarak bu tehlikeden kaçınabiliyor. Ancak Flex In and Out panelini dışa doğru katlarsanız, esnek OLED korunmasız kalacak. Telefonu bu şekilde kullanmak ise ekranın çizilmesine yol açacaktır.

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Samsung’un birçok farklı katlanabilir prototip tanıttığını belirtmekte fayda var. Ancak bu, gerçek bir ürün olmaya daha yakın görünüyor. Bununla birlikte Galaxy S23 ailesinin 1 Şubat’ta Unpacked etkinliğinde duyurulacağını da hatırlatalım.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak

Related articles

spot_img

Recent articles

spot_img