18.5 C
New York kenti

WhatsApp, sesli durum özelliğini sundu

Published:

WhatsApp, uzun süredir sesli durum paylaşma özelliği üzerinde çalışıyordu. WABetainfo’nun bugün blog yazısında paylaştığı habere göre bu yenilik, kararlı sürüme gelmeye paylaştı. Peki, yeni özellik için detaylar neler? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

WhatsApp sesli durum, en fazla 30 saniyelik kayıt alıyor

WABetainfo’nun bugünkü haberine göre sesli durum özelliği, Android 2.23.2.8 güncellemesiyle kararlı sürüme gelmeye başladı. Yenilik, adından da anlaşıldığı gibi ses kaydı yaparak WhatsApp durum üzerinden paylaşım yapmayı sağlıyor. Bu sesler, en fazla 30 saniyeye kadar paylaşılıyor. 30 saniye sınırının ilerleyen zamanlarda daha üst sınıra çekilmesi ise muhtemel.

WhatsApp yeni özellik

Yukarıda yer alan görselde olduğu gibi ses kayıtları, durum güncellemesinin sağ alt köşesinde yer alacak. Ek olarak kullanıcılar, paylaşmadan önce ses kaydını dinleyebilecek ve bu şekilde paylaşımları üzerinde kontrol sahibi olacak.


WhatsApp ve Telegram’ın sonu mu geliyor? Google’ın yeni mesajlaşma sistemi RCS için Apple’ı ikna etmesi gerekiyor!

WhatsApp ve Telegram’ın sonu mu geliyor? Google’ın yeni mesajlaşma sistemi RCS için Apple’ı ikna etmesi gerekiyor!

Google tarafından sunulan ve Apple’ın kabul etmediği RCS hizmeti nedir? WhatsApp ve Telegram’ın sonunu getirebilir mi?

WhatsApp sesli durum güncellemeleri, normal durum paylaşımında da olduğu gibi 24 saat geçtikten sonra kendi kendine silinecek. Fakat kullanıcıları, gerekli gördüğü halde önceden de silerek yine paylaşımı üzerinde kontrol sahibi olacak.

Anlık haberleşme platformu, ek olarak kısa süre önce sohbetler arası ses yollamak için de onları önceden dinleme ve durdurup tekrardan kaydetmeye devam etme gibi özellikleri de ekledi. Platformun bu durum güncellemeri için son zamanlarda yeni özellikler getirmesi ise mesajlaşma uygulamasını, büyük oranda sosyal medya platformuna çevirdi. WhatsApp, şu anda Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan haberleşme uygulaması.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp yeni sesli durum özelliğini nasıl buldunuz ve eklenmesi gereke detaylar neler? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak

Related articles

spot_img

Recent articles

spot_img