E-Ticaret Sitesi

5/5

E-ticaret sitesi

E-ticaret çözüm paketlerimiz ile ile bir çevrimiçi işletmeyi yürütmek için gereken tüm araçlara sahip olacaksınız.

Zaten zengin olan uygulama pazarımızı genişletmek için sürekli olarak yenilik ve heyecan verici yeni özellikler arayan e-ticaret meraklılarıyız. E-Ticaret teknolojisindeki en son trendleri ve gelişmeleri takip etmemiz için bize güvenebilirsiniz.

Web tasarımının sınırlarını zorlayın ve müşterileriniz için benzersiz ticaret deneyimleri sunun. Her türden özel ürün ve dijital ürün veya hizmet için bir web işletme kurun. Markanızı güçlendirirken yeni bir gelir kaynağı kazanın.

Herhangi bir fiziksel mağazada olduğu gibi, e-ticaret sitenizin müşterileri çekmek için dikkatlice seçilmesi gerekir.

Bu sadece şık grafikler ve hareket efektleri ile olacak birşey değil. Tasarımınızın mükemmel bir alışveriş deneyimi sunması gerekir ki bu başarılı olan bir çok web sitesinin gerçekleştirdiği temel kurallardır.

Site, markanızın değerini açık ve net bir stille yansıtmalıdır. Profesyonel, bütünleşik bir “görünüme” sahip olmak, potansiyel müşterilerinize işletmenizin neyle ilgili olduğu hakkında bir fikir verir ve ürünlerinizin değerinin bir göstergesi olarak algılanır

Bütün bunlar bir araya toplandığında site tasarımınız siz ve müşterileriniz arasında bir bağ kurmalıdır.

Birlikte çıkacağımız bu yolda sizlere E-ticaret web sitenizi gerçek hayattan örneklerle nasıl tasarlayacağınızı göstereceğiz.

Ana sayfadan ödeme aşamasına kadar, dönüşüm sağlayan online mağazalar oluşturmak için en iyi web  tasarım deneyimi için lütfen bizimle iletişime geçin.

İnstagram

Krem ve Mavi İşletme Konferansı Etkinlikler İnternet Sitesi (3)

Bir e-ticaret web sitesi oluşturma AŞAMALARI

ANASAYFA

Ana sayfa genellikle bir e-ticaret sitesindeki en yüksek trafik sayfasıdır. 

Bu tek sayfa müşterilerinize  güven oluşturmaktan, satışları artırmaktan ve ömür boyu sadık müşteriler oluşturmak için en uygun ve mükemmel alandır.

Etkili bir ana sayfa oluşturmak zor bir iştir. Onlarca kategoride yüzlerce veya binlerce ürününüz varsa yada olabilir,  ürünlerinizi etkili bir şekilde sergileyen bir ana sayfa oluşturmakla başlamalıyız.  Baştan çıkarıcı bir ana sayfada sahip olduğunuz her şeyi en mükemmel şekilde tasarlayacağız.

5/5

Bir Stratejiyle Başlayın

Bir e-ticaret web sitesi oluştururken başarıyı garantilemek için sağlam bir stratejiyle başlamalıyız ki rakiplerimizin bir adım önünde olabilelim.

Örneğin, herkes mükemmel  müşteri hizmetlerine sahip olduklarını düşünüyor, ancak hayatınızını  e-ticaret sitenize bağlı olabileceği bir dünyaya götürüyorsunuz

Bu sebepten 7/24 destek hizmetiniz olmalı.

İşletmeniz büyüdükçe en büyük ihtiyaçlarınızı ve zorluklarınızı önceden tahmin etmek önemlidir . Fiziksel ürünler satmayı planlıyorsanız, nakliye  yada kargo işleminin nasıl yapılmasını istediğinize önceden palanlamış olmalısınız.

Dijital ürünler satıyorsanız , ihtiyacınız olan bant genişliği ve teslimat seçeneklerini düşünün. Çevrimiçi hizmet mi satmayı planlıyorsunuz? Tam olarak ne satacağınızı, nasıl teslim etmek istediğinizi belirlemelisiniz.

E-ticaret Web Siteniz için bir Alan ve platform seçin

Krem ve Mavi İşletme Konferansı Etkinlikler İnternet Sitesi (2)
Özel bir alan, e-ticaret mağazanıza şunları sağlar:
 • Size ait tanınabilir bir marka, örneğin mystore.com
 • Etki alanınıza bağlı, insanların sizinle iletişim kurabileceği profesyonel bir e-posta adresi
 • Arama motoru optimizasyonunun (SEO) faydaları
 • * Tüm bu Özellikleri ( domain,Hosting,Seo uyumlu tasarım) ücretsiz sunuyoruz.

Ürünlerinizi çevrimiçi satış için fiyatlandırırken göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör vardır;

 • Öğe başına malzeme maliyeti
 • E-ticaret web barındırma
 • Kargo
 • Komisyon ve Vergiler
 • PayTR , İyzico, kredi kartları vb. Dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlardan yapılan satış başına kesintiler ve ücretler.

 • Çok taksitli öde gibi esnek fiyatlandırma seçeneklerindeki komisyon oranları

Ürün Ekleme ve ödeme yöntemleri

Bir e-ticaret sitesi oluştururken şunları eklediğinizden emin olun
 • Fotoğraf: Müşterileriniz gerçek satıcılar ve işletmeler  olduğuna inanmak ve güvenmek ister. Bu sebepten kullanacağınız ürünlerin kaliteli özgün ve alıntı olmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Mağaza adı: gofmarka.com  olarak bir mağaza adı aldığınızı farz edelim, isim tamamen size ait olur  ve şirketinize değerli bir varlık kazandırmış olursunuz.  
 • Logo: Markalaşma ve tanınırlık için en önemli etkenlerden bir tanesi, bugün bir çok markanın ismini logoları yansıtıyor ve hatırlatıyor. unutmayın logonuz sizi ve işletmenizi anımsatır ve yansıtır.
 • Güvenli ödeme yöntemleri ile çalışmak: Bunlar, insanların sizinle alışveriş yaparken rahat hissetmelerine ve güven probleminin ortadan kalkmasına en önemli etkendir. Biliniz bir ödeme yöntemi işletmenizin doğruluğunu da ayzamanda teyid etmiş olyr ve potansiyel müşterilerinize ihtiyaç duydukları güveni sağlamakla beraber , ön yargı ve tedirginliklerini de gidermiş olur.
ferhatakyuzcom-ödemeyöntemleri

Müşterilerinizi bakış açısı sizin gibi olmayabilir,  unutmayın, bu nedenle sitenizi oluştururken müşterilerinizin fikirlerini sormanın kesinlikle bir yolunu bulun.

İnstagram

E-ticaret sitesinizi oluştururken alışveriş sepetini iptalinin önüne geçme 

 • Müşterilerin aynı anda birden fazla ürünü satın almasını sağlamalısınız
 • Mümkünse ücretsiz kargo seçeneği sunmalısınız
 • Nakliye maliyetleri hakkında önceden çok net bilgi paylaşımı yapmalısınız. (müşteriler ödeme aşamasına gelmeden önce bu bilgiyi edinmeliler)
 • Ödeme işleminizi mobil cihazlar için optimize ettiğinizden emin olun.
 • Müşteri beğendiği ürünü satın alma işlemini tamamlamadan ayrıldığında alışveriş sepetini terk etme ile ilgili e-postaları gönderme gibi alışverişe tekrar teşvik edici metodlarınız olmalı

Unutmayın, bir satın alma işlemini tamamlamak için gereken adımların sayısı, satış dönüşüm oranlarınızı önemli ölçüde etkiler. Mükemmel performansalana kadar ödeme sürecinizi test edin ve arkadaşlarınızdan ve ailenizden de test etmelerini isteyin.

SEO ve Analytics ile ilgilenin

e-ticaret web sitenizin performansını izleyin.
 • SEO ve Google Analytics ile ilgilenin , böylece pazarlama stratejinizin emeklerinizin rakamsal ve istatistiksel verilerini görebilir ve e-ticaret SEO’nun nasıl performans gösterdiğine dair daha derin bir fikir edinebilirsiniz.
 • Seo ve google analitik sizi rakiplerinizin önüne geçirmekle beraber marka bilinilirliği ve üst sıralarda çıkma gibi birçok artısını da beraberinde getirir. Bugün gazeteye verdiğiniz bir reklamı ölçemezsiniz ancak dijitalde verdiğiniz 10tl nin karşılığını ekranda görürsünüz.